Баскетболните грандове Барселона и Реал Мадрид стартираха силно 1/4финалните плейофи в Евролигата.

Каталунците биха Галатасарай с 88:61, въпреки че до почивката отстъпваха и мачът бе повече от равностоен. Малко преди паузата обаче гостите останаха без плеймейкъра си Карлос Аройо и това се оказа решаващо.

Домакините подобриха стрелбата си, като нанизаха 12 тройки от 21 опита и спечелиха второто полувреме с 55:26. Бостиян Нахбар завърши с 19 точки за 14 минути, а още четирима играчи на победителите приключиха с двуцифрен актив.

В същото време Реал победи шампиона в турнира за последните 2 години Олимпиакос с 88:71. Столичани спечелиха първата четвърт с 27:12 и въпреки че на почивката авансът им бе намален на 7 точки, не допуснаха обрат.

Руди Фернандес наниза 20 точки за домакините, от които 4 тройки, а Никола Миротич добави 15, като стрелбата му от игра бе 7 от 8. Василис Спанулис вкара 18 точки за гръцкия състав.

Вторите мачове от сериите са в четвъртък, като победителите отново ще бъдат домакини в срещите.