ЛА Клипърс и Голдън Стейт напълно оправдаха очакванията за оспорвана серия, след като изиграха страхотен първи двубой помежду си. В крайна сметка след 18 равенства и 15 смени на водачеството, Уориърс триумфираха със 109:105 и поведоха с 1-0 победи.

Те ще гостуват и в мач №2, но след това ще бъдат два пъти домакини, така че вече предимството е на тяхна страна.

Иначе домакините започнаха силно, а гостите притеснено. Уориърс изпуснаха първите си 8 стрелби от игра и Ножиците дръпнаха с 12:1 в първите минути.

Марк Джаксън взе прекъсване и след него ситуацията се промени. Изравняването дойде при 17:17, а добрата новина за Голдън Стейт бе и това, че Блейк Грифин седна на пейката с 3 лични нарушения.

Първата част завърши 29:24 все пак за Ножиците, след като Джамал Крофърд вкара невероятна тройка с табло със сирената за края на периода.

Във втората четвърт гонитбата в резултата продължи, като нито един от двата състава не успя да се откъсне сериозно в резултата. Затова и логично почивката дойде при 52:52.

В третата част Войните заиграха спокойно, а показаха и много точна стрелба. Джей Джей Редик опита да поддържа темпото на съперника с няколко поредни коша, а и Блейк Грифин вкара няколко точни стрелби, но в края на периода седна на пейката с нови два фаула.

Дейвид Лий и Джърмейн О’Нийл имаха ключови изяви за гостуващия състав, който отвори отличен аванс от 87:79 преди последната четвърт. Авансът достигна до 91:80 малко повече от минута след началото на решителната част, но домакините не се предадоха.

Крис Пол поведе своите напред и те започнаха да топят изоставането си. Плеймейкърът вкара 2 важни тройки, с втората от които дойде равенството при 102:102. Последва един пропуск на Дарън Колисън от линията и Клипърс поведе с точка, но Харисън Барнс вкара тройка за гостите. Грифин обаче изравни при 105:105 минута и половина преди края.

Гостите не успяха при следващата си атака, а след това и Грифин пропусна, като при борбата направи и нарушение, което бе 6-о за него, така че той напусна с 16 точки едва за 19 минути. След това Крис Пол открадна топката от Клей Томпсън, но домакините не успяха да я задържат и 37 секунди преди края пак гостите имаха притежанието.

Къри пропусна при стрелбата, но Дреймонд Грийн взе борбата в нападение и бе фаулиран. Той застана на наказателната линия и успя и при двата си опита 24 секунди до сирената.

След това Крис Пол бе затворен добре и изпусна топката извън полето. Останаха съмнения за нарушение, което обаче не бе отсъдено, така че топката бе за гостите. Харисън Барнс бе фаулиран и изпусна при единия си опит, правейки разликата 3 точки.

Уориърс естествено веднага извършиха нарушение и пратиха Крис Пол на линията, а той се провали и при двата си опита. Дреймонд Грийн върна жеста и пропусна на два пъти, след  което обаче при борбата за топката Дарън Колисън стъпи извън полето и така гостите пак получиха шанс и този път Клей Томпсън успя при единия си опит, за да гарантира триумфа.

Той отбеляза 22 точки за победителите, а Дейвид Лий добави 20 и 13 борби. Стеф Къри остана със скромните 14 точки, но въпреки това бе много полезен. За Клипърс Крис Пол завърши с 28, а Джей Джей Редик с 22. Джамал Крофърд обаче вкара едва 9 при стрелба от игра 2 от 11.