Проблемите на Индиана продължават, а по-лошото е, че в плейофите възможностите за поправка не са много.

Джеф Тийг отбеляза рекордните в кариерата си в плейофите 28 точки срещу отбора от родния си град и изведе Атланта до успех като гост над Пейсърс със 101:93. Ястребите водят с 1-0 победи преди гостуването си във втория мач. Те обаче след това ще бъдат два пъти поред домакини.

„Мисля, че движението на топката бе отлично. Стремим се да си подаваме добре през цялата година и се радвам, че сега се получи наистина добре“ коментира Кайл Корвър, който се отчете с 12 точки за поедителите. Перо Антич добави 8 и 7 борби.

Гостите си осигуриха триумфа през второто полувреме. Те спечелиха третата четвърт с 30:16, като в един момент от нея вкараха 14 поредни точки. В поледния период авансът им достигна до 96:76 4 минути преди края и за домакините нямаше връщане назад.

„Много сме разочаровани, но серията е дълга. Това е един мач, от който можем да си извадим необходимите поуки и ще се опитаме да направим“ заяви Пол Джордж, който завърши с 24 точки, 10 борби и 5 асистенции.