Баскетболистите на САЩ записаха втора победа на световното първенство, но този път имаха много повече проблеми срещу Турция.

За разлика от мача с Финландия, който спечелиха с 59 точки разлика, този път те трябваше да работят здраво срещу комшиите, преди да ги надвият с 98:77.

Двубоят бе изключително равностоен в продължение на 3 четвърти, като турците играха много добре до почивката и водеха с 40:35. Стрелбата на американците не потръгна, а европейците действаха много организирано, спечелиха борбата под двата коша и това им донесе успех.

След това обаче нещата се промениха. Играта на янките стана много по-подредена, Антъни Дейвис, който през първите 20 минути на практика липсваше, влезе в ритъм, американците започнаха по-лесно да бележат и след 30 минути вече водеха с 66:60. Серия от 17:3 в началото на последната четвърто окончателно реши мача в полза на САЩ.

Кенет Фарийд бе най-резултатен за победителите с 22 точки, като успя в 11 от 14 стрелби и зареди своите с неизчерпаемата си енергия. Антъни Дейвис помогна с 19, а Джеймс Хардън се отчете с 14 точки. Ченк Акиол бе най-резултатен за Турция с 12.

Останалите резултати от деня: Доминиканска р-ка – Нова Зеландия 76:63, Южна Корея – Австралия 55:89, Хърватия – Аржентина 90:85, Франция – Сърбия 74:73, Финландия – Украйна 81:76, Словения – Мексико 89:68, Сенегал –Пуерто Рико 82:75, Бразилия – Иран 79:50, Литва – Ангола 75:62, Гърция – Филипините 82:70, Испания – Египет 91:54.