Пау Гасол вдъхнови Испания за третата поредна победа на иберийците на световното първенство по баскетбол. Той завърши с 26 точки при стрелба от игра 11 от 15 и отборът му спечели с 82:63 срещу Бразилия, за която това бе първа загуба в турнира.

Испанците започнаха ударно и набързо дръпнаха с 13:4 след тройки на Хуан Карлос Наваро и Руди Фернандес.

Пау Гасол бе неудържим в първите 10 минути, като реализира и при 6-те си изстрела от игра, така че иберийците отвориха аванс от 30:14 след първата четвърт.

Във втората южноамериканците започнаха по-добре и вкараха първите 7 точки за периода, като намалиха пасива си под 10, но домакините не допуснаха да загубят контрол и на почивката бяха напред с 45:32.

Ако бразилците са имали някакви надежди за обрат след почивката те набързо бяха попарени, защото Пау Гасол наниза 3 тройки за 2 минути и половина и авансът стигна 20 точки, след което мачът просто се доиграваше.

Останалите резултати от деня: Сенегал – Хърватия 77:75, Сърбия – Иран 83:70, Аржентина – Филипините 85:81, Франция – Египет 94:55, Гърция – Пуерто Рико 90:79.