Мъките на ЛА Лейкърс продължават, след като тимът записа втора поредна тежка загуба от началото на сезона, този път губейки с 99:119 при гостуването си във Финикс.

Преди това калифорнийци паднаха от Хюстън у дома с 18 точки и по този начин регистрираха най-лошото си начало на сезон от 57 години. През 1957-а те стартираха кампанията с поражения от Сейнт Луис Хоукс и Детройт Пистънс с общо 47 точки.

Коби Брайънт вкара 31 точки, но балансираната атака на Слънцата им даде сериозно предимство. Айзея Томас наниза 23 точки от пейката само за 20 минути на полето, Маркъс Морис добави 21, а още четирима завършиха с двуцифрен актив.

Лошите новини за Лейкърс се увеличиха още преди мача, когато стана ясно, че новобранецът Джулиъс Рандъл, който срещу Хюстън счупи крака си, няма да играе до края на сезона и е претърпял операция.

Оказва се, че през  лятото от медицинския екип на тима са препоръчали оперативна намеса, за да се избегне евентуален подобен проблем, но в тима са преценили, че процедурата не е необходима. Сега обаче се оказва, че това е грешно решение.

В друг мач Ръсел Уестбрук наниза 38 точки, но те не бяха достатъчни на Оклахома Сити, който загуби с 89:106 гостуването си в Портланд. Гръмотевиците са без Кевин Дюрант и Реджи Джаксън, но стояха добре на терена до последната част, която загубиха с 12:31. Ламаркъс Олдридж бе лидер на Трейл Блейзърс с 27 точки, а Уесли Матюс вкара 22.

Останалите резултати: Индиана – Филаделфия 103:91, Шарлът – Милуоки 108:106 (прод),  Мемфис – Минесота 105:101, Ню Йорк – Чикаго 80:104, Торонто – Атланта 109:102, Бостън – Бруклин 121:105, Маями – Уошингтън 107:95, Юта – Хюстън 93:104, Денвър – Детройт 89:79, Сакраменто – Голдън Стейт 77:95.