ЛеБрон Джеймс показа, че слабото му представяне за неговите стандарти в първия мач от сезона, определено е било случайност.

Суперзвездата напомни за себе си, като наниза 36 точки и изведе Кливланд до успех над големия съперник в конференцията – Чикаго със 114:108 след продължение.

Двубоят в залата на Биковете бе много интересен, но в крайна сметка класата на ЛеБрон се оказа трудно преодолима, след като той вкара 8 точки в добавените 5 минути. Освен това завърналият се лидер на домакините Дерик Роуз обърна левия си глезен във втората част и по-късно напусна мача, като приключи с 20 точки.

„Това бе възможност да се реваншираме и съм доволен, че успяхме да направим това” изтъкна ЛеБрон. Кайри Ървинг добави 23 точки, Кевин Лав остана с 16 и 16 борби, а в последните секунди Тристан Томпсън взе ключова борба в нападение и заби за 108:104, с което до голяма степен реши двубоя.

Кърк Хайнрих също вкара 20 точки за Булс, а още петима играчи завършиха с двуцифрен актив, но балансираната атака не бе достатъчна, за да бъде избегната загубата.

Останалите резултати от деня: Индиана – Мемфис 89:97 (серия от 26:2 през второто полувреме донесе успеха на гостите), Милуоки – Филаделфия 93:81, Сакраменто – Портланд 103:94 (Руди Гей наниза 40 точки за Кингс), ЛА Лейкърс – ЛА Клипърс 111:118.