Баскетболистите на Левски бяха много близо до изненадваща победа над един от лидерите вАдриатическата лига, но все пак загубиха.  Сините паднаха в зала „Универсиада” от словенския Кърка Ново место с 68:70.

Момчетата на Тити Папазов изиграха силен мач, но в края класата на съперника си каза думата и така шампионите регистрираха пето поражение в 6 мача досега от сезона. Словенците пък спечелиха за 5-и път.

Гостите бяха напред през повечето време, но българският тим не допусна разликата да се вдигне сериозно. Така се стигна до решителните последни минути, когато резултатът бе изравнен при 59:59.

След два поредни коша на Димитър Димитров и Христо Захариев след пробиви, Левски дори дръпна с 65:62 минута и половина преди края. Мирко Мулалич обаче изравни с точна далечна стрелба в ответната атака, а след това българите сбъркаха и Крис Букър вкара лесни 2 точки.

При последната възможност на Левски топката бе избита от ръцете на Пупович и Небойша Йоксимович гарантира успеха от наказателната линия, правейки разликата 69:65 по-малко от 4 секунди до сирената.

За домакините Милян Пупович и Христо Захариев отбелязаха по 15 точки, а Павлин Иванов помогна с 10. За Кърка Малкълм Армстед реализира 19, а с по 14 завършиха Мирко Мулалич и Крис Букър.