Лошият късмет продължава да съпътсва Чикаго Булс, след  като Тадж Гибсън стана поредният играч на Биковете, получил контузия.

При загубата от Портланд с 87:105 той обърна левия си глезен в третата част и напусна игрището с помощ от съотборниците си, така че най-вероятно ще е аут за известно време.

Двубоят бе пропуснат отново от звездите Дерик Роуз и Пау Гасол, а и Кърк Хайнрих липсваше поради мозъчно сътресение. При това положение тимът нямаше особени шансове срещу Трейл Блейзърс, въпреки че Никола Миротич вкара рекордните в кариерата си 24 точки.

Чикаго бе в мача до средата на втората четвърт, когато разликата бе само 4 точки. Последва обаче серия за Пионерите от 20:6 до почивката, а в третата част разликата стигна 28 точки и всичко бе ясно. Портланд извади титулярите си в последните 12 минути, като записа 6-и пореден триумф и се подобри до 9-3, докато Чикаго записа второ поредно поражение и вече е с 8-5.

Останалите резултати: Атланта – Детройт 99:89, Торонто – Милуоки 124:83, Шарлът – Орландо 100:105 (гостите заличиха пасив от 23 точки в средата на третата част), Филаделфия – Финикс 96:122 (11-а поредна загуба за Сиксърс), Далас – ЛА Лейкърс 140:106 (Маверикс стреляха 62% от игра), Минесота – Сан Антонио 92:121, Мемфис – Бостън 117:100, Оклахома Сити – Бруклин 92:94, Денвър – Ню Орлийнс 117:97, Голдън Стейт – Юта 101:88.