Джеймс Хардън често е критикуван, че не играе добре в защита. В началото на този сезон обаче той се опитва да подобри представянето си в тази част на играта.

И тази нощ го направи, след като наниза 32 точки, а в края имаше и ключова открадната топка, за да изведе Хюстън до победа над Далас с 95:92, с което победната серия от 6 мача на Маверикс, бе прекъсната.

„Просто се старая да играя по-солидно в отбрана и смятам, че в края на мача всеки помогна в това отношение, независимо дали имахме успешни нападения или не” коментира Хардън.

Ракетите преодоляха липсата на Дуайт Хауърд, който е аут отново заради проблем в коляното, а след това и профукаха 18 точки аванс от третата четвърт, за да се окажат с 5 назад в последните минути.

Далас водеше с 91:86 по-малко от минута и половина преди края, когато Джейсън Тери проби и вкара, а след един пропуск на Монтей Елис от наказателната линия  Хардън вкара и при двата си опита. Последва пропуск на Елис и при бързата атака Хардън реализира, а и бе фаулиран, като даде аванс на своите от 93:92. При следващата ситуация той затвори Елис го принуди да изгуби топката, а Тревър Ариза реализира два фаула. Новицки и Елис пропуснаха да изравнят с опити отдалеч в края.

С победата Хюстън подобри баланса си до 10-3, докато Далас също се справя отлично и е с показатели 10-4, така че според очакванията борбата на Запад е много интересна, като в момента има 10 отбора с положителен баланс в конференцията.

Останалите резултати: Кливланд – Торонто 93:110 (Кавалерите вече са с 5-7, след като пропиляха 18 точки преднина), Ню Йорк – Филаделфия 91:83 (Сиксърс са 0-13), Индиана – Финикс 83:106, Орландо – Маями 92:99, Сан Антонио – Бруклин 99:87, Милуоки – Уошингтън 100:111, Минесота – Сакраменто 101:113, Юта – Ню Орлийнс 94:106 (43 точки на Антъни Дейвис).