Страхотното представяне на Мемфис от началото на сезона изобщо не е случайно и в това се убедиха и играчите на Портланд.

Трейл Блейзърс бяха в серия от 9 поредни победи, но рано тази сутрин не успяха да се противопоставят на съперника си и загубиха у дома с 99:112. Така Мемфис подобри баланса си до 14-2 и остава №1 в Лигата, докато Пионерите се влошиха до 12-4.

Центърът Марк Гасол и плеймейкъра Майк Конли бяха в основата на триумфа, след като испанецът завърши с 26 точки и 9 асистенции, а гардът добави 21 точки, 10 борби и 9 паса.

„Ние се познаваме много добре и имаме отговор на всяка една защита, която се играе срещу нас” заяви Гасол. Още четирима играчи на победителите завършиха с двуцифрен актив, за да покажат добрия баланс в отбора.

В началото Портланд започна силно и дръпна с 18:6 в средата на първата част. След това обаче домакините започнаха сериозно да изпускат и още до края на периода преднината им бе стопена.

Гостите заиграха по-добре, като на почивката водеха с 52:43, а след това вдигнаха аванса си до 15 точки. Серия от 10:0 помогна на Трейл Блейзърс да се приближи до 85:89 в последната част, но Мемфис отговори с 5 поредни точки и до края на бе застрашен. Уесли Матюс вкара 26 точки за Портланд, а Деймиън Лилард добави 20. Домакините опитаха с 13 шута повече от противника, но успяха едва в 40% от тях срещу 53,6% за Гризлис.

Останалите резултати: Бостън – Чикаго 102:109, Шарлът – Голдън Стейт 101:106 (8-и пореден триумф за Уориърс), Хюстън – ЛА Клипърс 85:102, Индиана – Орландо 98:83, Детройт – Милуоки 88:104, Торонто – Далас 102:106, Атланта – Ню Орлийнс 100:91, Денвър – Финикс 122:97, Сан Антонио – Сакраменто 112:104, ЛА Лейкърс – Минесота 119:120.