Ръсел Уестбрук бе бурно приветстван от феновета на Оклахома Сити, когато бе представен преди мача с Ню Йорк. След това той показа на привържениците какво е липсвало на отбора в последния месец.
Гардът наниза 32 точки за едва 23 минути на игрището, добави 8 асистенции и 7 борби, вдъхновявайки Тъндър за победа над Никс със 105:78. Той пропусна предишните 14 мача, а без него и Кевин Дюрант балансът на отбора бе 4-12. Сега обаче се очаква и другият лидер на тима съвсем скоро да се върне.
„Беше наистина вълнуващо. Просто съм благословен да правя това, което обичам най-много. Феновете бяха невероятни, енергията огромна и бе много приятно” заяви Уестбрук, който успя в 12 от 17 опита от игра.
Той започна ударно, като наниза 10 точки за малко повече от 7 минути, а тимът му дръпна с 21:5. Във втората част разликата се увеличи до 40:13 и за гостите, които играха отново без лидера си Кармело Антъни, който е с болки в гърба, нямаше никакви шансове.
Серж Ибака помогна с 14, а Джереми Ламб добави 13 точки, за да може Оклахома Сити да спечели поредни срещи за първи път през сезона. Очакванията са след завръщането на Дюрант тимът да започне да се изкачва в класирането на конференцията, което ще направи нещата много интересни, тъй като в момента 9 отбора на Запад са с положителен баланс, а още два са с равни победи и загуби.







Сърбия потвърди мисията на руския самолет, прелетял над България вчера
Рецепта за пикантно печено пиле
Прокуратурата се зае със смъртта на осемте лешояда край Калофер
Двама души са открити мъртви в Стара планина
Министър Шишков разкри далавери, довели до 2,5 млн. евро загуби във ВиК сектора
Мъж е с опасност за живота след инцидент с трактор
Пенсионните системи не издържат, възрастните хора са потенциал за бизнеса
Парадоксът "Атина": Евтина за туристите, скъпа за атиняните
SUV-та и комбита крият тайно място в багажника
Porsche 911 остава безспорният крал на спортните автомобили
Какви коли карат звездите от "Одисея"
Genesis предизвиква премиум сегмента с най-големия електромобил в Европа
Двубоят Джошуа – Фюри е под въпрос: Надеждата угасва
На този ден: Терънс Крофорд стана абсолютен шампион след нокаут над Джулиус Индонго (ВИДЕО)
Двама български джудисти стартират на световното първенство за кадети
Майкъл Пейдж дебютира в RAF срещу Александър Шлеменко
Полезен ли е белият шум за заспиване?
Масаж на лицето - какви са ползите?
МЗ ще прецизира правилата за научен обмен на чуждестранни лекари
Здравният министър оглави новия съвет за Националната детска болница
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар