Баскетболистите на Голдън Стейт си намериха майстора. Мемфис, който също прави страхотен сезон до момента, спря серията от 16 поредни успеха на Уориърс, след триумф със 105:98 у дома.

Гризлис отново разчитаха на солидната си защита, която ограничи съперниците им до едва 29% успеваемост при стрелбата от тройката, което пък е едно от най-силните оръжия на калифорнийци.

Ключът към триумфа се оказаха първите минути на втората част, когато домакините вкараха 20 поредни точки, за да преобърнат нещата в своя полза. Винс Картър вкара 11 от своите 16 точки именно в това време.

„Те ни треснаха един в носа в началото на втория период и това направи разликата” отчете треньорът на Голдън Стейт Стив Кър, чийто тим все пак губеше само с 49:57 след 24 минути.

На два пъти в последната четвърт разликата падна само до 2 точки, последния път при 88:90. Последва обаче серия от 7 поредни точки за домакините и с това интригата приключи. Марк Гасол водеше победителите с 24 точки, Зак Рандолф добави 17 и 10 борби, а Майк Конли се отчете също със 17.

Стеф Къри бе ограничен до 19 точки за гостите при стрелба от игра 9 от 25, като от тройката бе 1 от 10. Въпреки поражението Голдън Стейт остава №1 в Лигата с баланс 21-3. Гризлис обаче са много близо с 20-4.

Останалите резултати: Бруклин – Маями 91:95, Уошингтън – Минесота 109:95, Ню Йорк – Далас 87:107, Ню Орлийнс – Юта 119:111, Сакраменто – Оклахома Сити 92:104 (7-и пореден успех за Тъндър).