След като предишния ден спряха победната серия на Голдън Стейт, баскетболистите на Мемфис сега се справиха и с шампионите от Сан Антонио.

Гризлис прекъсна серията си от 10 поредни загуби в залата на Шпорите, печелейки със 117:116 при това след 3 продължения. Тимът не бе побеждавал в Тексас от пролетта на 2011-а. Триумфът бе 6-и поред за отбора, който подобри показателите си до 21-4.

Мачът бе крайно драматичен, като шампионите изостанаха с 23 точки във втората и със 17 в третата четвърт. Те обаче стопиха изоставането си и се виждаха победители, когато Дани Грийн вкара тройка за 92:89 2,5 секунди преди края.

Мемфис изнесе и топката се оказа в ръцете на Марк Гасол. Притиснат от времето центърът се измъкна от Ману Джонибили и стреля в последния момент, успявайки да вкара с табло и да прати мача в продължение.

В него пак той изравни за 102:102 9 секунди преди края, а във вторите допълнителни 5 минути не успя да спре Тим Дънкан, който изравни със сирената след стрелба и нов успех с табло за 111:111.

В третото продължение и двата състава направиха доста пропуски. Мемфис дръпна със 117:113, но Дани Грийн вкара тройка 40 секунди преди края. Майк Конли не успя да реализира, но Зак Рандолф взе борбата. След това и Кортни Лий не успя, давайки последна възможност на домакините. Ману Джинобили обаче избърза и стреля крайно неточно от дистанция и така Сан Антонио загуби.

Марк Гасол завърши с 26 точки за победителите, а Рандолф добави 21 и също толкова борби. Дани Грийн водеше домакините с 25 точки, от които 7 тройки. Шпорите обаче загубиха 5 от последните си 10 мача и са с баланс 17-9.

Останалите резултати: Шарлът – Финикс 106:111 (Сънс спряха поредица от 6 поредни поражения), Бостън – Орландо 109:92, Детройт – Далас 106:117, Маями – Юта 87:105, Торонто – Бруклин 105:89, Портланд – Милуоки 104:97, ЛА Клипърс – Денвър 102:100, Денвър – Хюстън 111:115 (прод).