В Голдън Стейт Уориърс бяха много доволни, че Кевин Дюрант няма да ги тероризира и през второто полувреме и се възползваха. Калифорнийци спечелиха със 114:109 срещу Оклахома Сити и прекъснаха серията на съперника от 7 поредни успеха.

Те наваксаха 17 точки изоставане от първата четвърт, като Дюрант бе неудържим и наниза 30 точки за едва 19 минути. В последните секунди преди паузата обаче стъпи върху крака на Морис Спейтс и обърна глезена си. Направените тестове все пак показаха, че проблемът не е сериозен.

„Мисля, че през второто полувреме свършихме прекрасна работа срещу него. Напълно го спряхме и дори не го видях” пошегува си треньорът на победителите Стив Кър, чийто тим трябваше да положи така или иначе големи усилия, за да спечели и да подобри баланса си до 22-3.

Стеф Къри водеше домакините с 34 точки и 9 асистенции, а Клей Томпсън добави още 19 за триумфа. Харисън Барнс обаче бе този, който гарантира успеха, след като вкара с обръщане за 114:109 17 секунди преди края. Ръсел Уестбрук водеше Тъндър с 33 точки. Тимът е с баланс 12-14 и вече е доста близо до 8-ото място в конференцията.

Останалите резултати: Чикаго – Ню Йорк 103:97 (35 точки на Джими Бътлър за Биковете), Хюстън – Ню Орлийнс 90:99 (Антъни Дейвис се отчете с 30 точки и 14 борби за Пеликанс), Сакраменто – Милуоки 107:108 (ДеМаркъс Къзънс се завърна за Кингс след като пропусна 10 мача, но и това не помогна).