Ражон Рондо не бе особено блестящ в първия си мач за Далас Маверикс. Монтей Елис обаче свърши достатъчно, като наниза 38 точки и изведе тима до победа над Сан Антонио с 99:93.

Бившият плеймейкър на Бостън се отчете с 6 точки, 9 асистенции и 7 борби, като нямаше ден в стрелбата като успя само в 3 от своите 11 опита. «Беше вълнуващо, а най-хубавото бе, че победихме» коментира Рондо.

Шампионите очаквано играха без Тим Дънкан, Ману Джинобили, Дани Грийн и Тиаго Сплитер след тежкия мач срещу Портланд предишния ден, а Тони Паркър и Кауай Ленърд отвово бяха аут поради контузии.

Въпреки това Шпорите стояха отлично в мача, който мина през 12 равенства и 5 смени на водачеството. Елис взе нещата в ръцете си в последните 4 минути, когато вкара 11 точки. Той проби за 95:93 1:48 минути преди края, а след  това открадна топката и Чандлър Парсънс вкара 20 секунди при добавка след пропуск на Рондо.

Гардът окончателно реши всичко след пореден успешен пробив 45 секунди до сирената. Дирк Новицки остана само с 13 точки, но Далас спечели за първи път, след като не успя да вкара 100 точки. Така Маверикс се подобри до 20-8, докато Сан Антонио загуби за 4-и път поред и е със 17-11.

Останалите резултати: Ню Йорк – Финикс 90:99, Ню Орлийнс – Портланд 88:114 (Пионерите водеха с 32 точки преди последната четвърт), Шарлът – Юта 104:86, Хюстън – Атланта 97:104, Денвър – Индиана 76:73, ЛА Клипърс – Милуоки 106:102.