Българският шампион Левски допусна 12-а загуба в Адриатическата лига по баскетбол за мъжe. "Сините" отстъпиха като домакин пред шампиона Цибона (Хърватия) с 64:74 точки.

Възпитаниците на Константин Папазов остават на последно място в класирането със само един успех от началото на лигата. За Цибона победата е четвърта поредна и седма за сезона.

Срещата се игра без публика в зала "Универсиада" заради наказанието на Левски след инцидентите по време на мача с Партизан (Белград) през миналия месец.

Гостите започнаха по-добре срещата и на почивката имаха аванс от 13 точки - 38:25. В началото на третата част Цибона поведе с 19 точки - 47:28, след което българските шампиони подобриха играта си и стопиха пасива си до 6 точки - 46:52.

Седем минути преди мача "сините" намалиха разликата на 3 точки след кош на Алекс Симеонов 55:58, но гостите отговориха с тройка на Марко Ягодич Куриджа. 2:25 минути преди сирената Левски отстъпваше с 62:65, а 1:10 преди края с 64:66.

След това Дамир Маркота вкара тройка, а Станимир Маринов пропусна от далечна дистанция и с това срещата приключи. За Левски се отличиха Димитър Димитров с 14 точки и Станимир Маринов с 10 точки.

За Цибона петима играчи завършиха с двуцифрен точков актив. 17 точки реализира Марин Розич, а 13 точки добави бившият баскетболист на Лукойл Академик (София) Юре Лалич.

В следващия си мач от надпреварата Левски е домакин на лидера в класирането Цървена звезда (Сърбия) на 24-и декември.