Баскетболистите на Чикаго Булс напоследък допуснаха някои разочароващи поражения, но пък тази нощ направиха нещо, което само един друг отбор бе правил досега през сезона.

Биковете победиха като гости лидера в Лигата – Голдън Стейт със 113:111 след продължение и прекъснаха поредицата му от 19 поредни домакински триумфа. Предишният тим спечелил в Оуклънд бе Сан Антонио в началото на ноември.

Гостите наваксаха изоставане от 11 точки в началото на последната част и дори водеха с 2 точки малко преди края, но Дреймонд Грийн направи добавка и изравни малко повече от секунда до сирената. В продължението Дерик Роуз реализира с отскок от над 6 метра 7 секунди преди сирената, за да им даде решаващ аванс.

Уориърс имаха последна възможност и Клей Томпсън получи топката 3 секунди преди края, измъкна се от Пау Гасол и от краче изстреля топката от добра позиция, но не успя да вкара с табло и така Голдън Стейт загуби. Въпреки това тимът остава №1 в НБА с баланс 36-7.

Роуз наниза 30 точки за победителите, но успя едва в 13 от 33 изстрела, а освен това направи и целия 11 грешки. От друга страна обаче вкара и най-важния кош за своите. Пау Гасол и Джоаким Ноа добавиха по 18 точки, като взеха съответно 16 и 15 борби. Именно в овладените топки бе най-голямото предимство на Чикаго с 61-48.

Останалите резултати: Маями – Милуоки 102:109, Детройт – Кливланд 95:103 (Кавалерите взеха 7-и пореден успех след 70 точки общо от Кайри Ървинг и ЛеБрон Джеймс), Индиана – Торонто 91:104, Далас – Мемфис 90:109, ЛА Лейкърс – Уошингтън 92:98 (Уизърдс наваксаха изоставане от 19 точки през първото полувреме).