Баскетболистите на Юта Джаз може и да не са сред претендентите за плейофите, но остават способни да объркат сметките в Западната конференция.

Тази нощ Джазмените удариха Голдън Стейт със 110:100 и постигнаха една от най-добрите си победи през кампанията. Гордън Хейуърд водеше своите с 26 точки и 15 борби, а от пейката отлично се включиха Тревър Букър и Трей Бърк съответно със 17 и 15 точки.

Поражението бе второ поред за Уориърс, които изостанаха в началото на втората част с 27:39 и до края така и не успяха да притеснят домакините. Стеф Къри наниза 32 точки за Голдън Стейт, но Клей Томпсън бе удържан до 12.

Поражението влоши актива на калифорнийци до 36-8 и това означаваше, че тимът загуби лидерската си позиция в Лигата. №1 вече е Атланта, който е с 39-8 след 18-ата поредна победа.

Ястребите обаче трябваше да работят здраво преди да надвият Портланд със 105:99 у дома. Ламаркъс Олдридж наниза 37 точки за гостите, които водеха с 5 точки преди последната част, но загубиха периода с 25:36. Пол Милсап водеше домакините с 21 точки, а Ал Хорфърд добави 17.

Останалите резултати: Бостън – Хюстън 87:93, Кливланд – Сакраменто 101:90 (9-и пореден успех за Кавалерите), Бруклин – Торонто 122:127 (прод), Филаделфия – Минесота 104:93, Ню Орлийнс – ЛА Клипърс 108:103, Маями – Далас 72:93 (Маверикс изоставаха с 33:49 в началото на третата част, но серия от 37:2 им донесе успеха), Финикс – Чикаго 99:93.