Шампионите на НБА от Сан Антонио прекъснаха поредицата си от 4 поредни поражения, след като спечелиха гостуването си в Сакраменто със 107:96. Така те избегнаха най-дългата си поредица от загуби от сезон 2010-2011.

Тони Паркър завърши с 19 точки, а Кауай Ленърд помогна със 17 за триумфа, който обаче отново не дойде лесно, след като тексасци записаха по-малко от 40% успеваемост при стрелбата.

Кралете, които играха без ДеМаркъс Къзънс заради проблем в глезена, стояха в мача до средата на последната част, когато серия от 16:4 завършена с тройка на Ману Джинобили, вдигна разликата до 100:88 малко повече от 4 минути преди края и всичко бе ясно.

Така Сан Антонио подобри баланса си до 35-23, като остава на 7-о място в Западната конференция. Тимът е с показатели 3-5 в серията си от 9 поредни гостувания.

Останалите резултати: Индиана – Кливланд 93:86 (ЛеБрон Джеймс получи почивка, а и Кайри Ървинг не игра заради проблем в рамото), Бостън – Шарлът 106:98, Филаделфия – Уошингтън 89:81 (6-а поредна загуба за Уизърдс), Детройт – Ню Йорк 115:121 (2 прод), Хюстън – Бруклин 102:98, Ню Орлийнс – Маями 104:102, Мемфис – ЛА Клипърс 79:97, Торонто – Голдън Стейт 89:113, Атланта – Орландо 95:88, Денвър – Юта 82:104, ЛА Лейкърс – Милуоки 101:93, Портланд – Оклахома Сити 115:112 (3-и пореден трипъл-дабъл за Ръсел Уестбрук – 40-13-11).