Макар и преследван от контузии и изкарал известно време влизащ от пейкта, Дерън Уилямс си остава един от най-добрите гардове в НБА.

Тази нощ той напомни за себе си, като наниза 25 точки и изведе Нетс до победа при гостуването в Далас със 104:94, с което тимът завърши с баланс 3-5 серията си от 8 поредни гостувания.

Тимът тръгна на път още преди паузата за Мача на Звездите, като не е играл в своята зала от 6 февруари. Триумфът подобри баланса му до 24-33, с което той влезе в зоната на плейофите.

Тадеъс Йънг добави 16 точки от пейката за победителите, които установиха контрол върху мача в третата четвърт, която спечелиха с 35:21. Домакините не успяха да преодолеят липсата на Тайсън Чандлър и Чандлър Парсънс поради контузии, като Дирк Новицки стартира в центъра. Маверикс обаче за 4-и път поред вкара под 100 точки и влоши показателите си до 39-22.

Останалите резултати: Маями – Атланта 91:93 (за Хоукс липсваха четирима играчи, сред които титулярите Джеф Тийг и Ал Хорфърд), Ню Йорк – Торонто 103:98 (5-а поредна загуба за Раптърс), Уошингтън – Детройт 99:95 (Уизърдс спряха серията си от 6 поредни поражения), Минесота – Мемфис 97:101, Финикс – Сан Антонио 74:101 (Сънс вкараха едва 24 точки през първото полувреме), Юта – Милуоки 82:75.