Когато си отборът с най-добър баланс в НБА, дори и пасив от 26 точки не може да те стресне, особено ако разполагаш с играч като Стеф Къри.

Гардът наниза 37 точки и изведе Голдън Стейт до победа над Бостън със 106:101. Уориърс губеха с 30:56 във втората четвърт, но успяха да наваксат и да подобрят баланса си до 46-11.

„Това бе приятно предизвикателство за нас. Ако бяхме загубили нямаше да е дошъл краят на света. Ние обаче се върнахме и се радвам, че показахме амбиция за обрат” заяви треньорът Стив Кър, чийто тим изоставаше с 16 точки на почивката и с 11 преди последната четвърт.

Клей Томпсън добави 20, Харисън Барнс 17, а Дреймонд Грийн помогна с 14 точки за победителите, като вкара 11 от тях в последната четвърт.

Домакините от Бостън пропуснаха две стрелби отдалеч в края, като първо Джей Краудър нямаше късмет при 99:100 по-малко от минута до сирената. Андре Игуодала реализира с пробив, за да увеличи аванса на Голдън Стейт.

Айзея Томас проби и вкара за Селтикс, но Стеф Къри наниза два наказателни удара 10 секунди преди края. След това Томас пропусна да изравни от нелоша позиция и Къри гарантира триумфа.

Останалите резултати: Чикаго – ЛА Клипърс 86:96, Индиана – Филаделфия 94:74, Орландо – Шарлът 83:98, Сакраменто – Портланд 99:110,  ЛА Лейкърс – Оклахома Сити 101:108, Денвър – Ню Орлийнс 92:99.