Макар и без лидера си Джеймс Хардън, който бе наказан, баскетболистите на Хюстън изглеждаха в отлична форма при гостуването си в Атланта.

Те поведоха с 18 точки на лидера в Лигата малко преди края на втората четвърт, но Ястребите не се предадоха и след страхотна последна част, стигнаха до успеха със 104:96.

На почивката тексасци водеха с 14 точки, а преди последния период авансът им все още бе солиден – 9. В него обаче домакините се развихриха и след 32:15 за решителните 12 минути, направиха обрат.

Джеф Тийг отбеляза 25 точки, Ал Хорфърд добави 18, за да може тимът да подобри баланса си до 48-12 и да има 2 победи повече от лидера на Запад – Голдън Стейт.

Джейсън Тери държеше гостите в двубоя с 21 точки, като резултатът все още бе равен при 96:96 по-малко от 2 минути до сирената, но Хорфърд вкара от крилото и след това тимът му добави още 6 точки, за да стигне до крайния успех.

Останалите резултати: Ню Йорк – Сакраменто 86:124, Шарлът – ЛА Лейкърс 104:103, Чикаго – Уошингтън 97:92, Мемфис – Юта 82:93, Денвър – Милуоки 106:95 (треньорът на Нъгетс Брайън Шоу бе уволнен часове преди мача и тимът успя да прекъсне серията си от 6 поредни поражения).