Баскетболистите на Голдън Стейт продължават да показват, че този сезон може наистина да бъде забележителен за тях.

Тази нощ Уориърс спечелиха първата си титла в Тихоокеанската дивизия от 1976-а година, след като се наложиха със 122:108 при гостуването си в Портланд.

„Мисля, че всички са много щастливи от това. Все още ни остават няколко мача, но усещането е много приятно“ заяви Стеф Къри, който завърши с 33 точки и 10 асистенции.

Победителите успяха в 60% от стрелбите си от игра, а и бяха улеснени от факта, че за Трейл Блейзърс липсваха освовни играчи като Ламаркъс Олдридж и Никола Батум. Деймиън Лилард водеше домакините с 29 точки, но Пионерите паднаха за 5-и път поред.

Портланд все пак даде отпор до почивката, когато беше напред през повечето време, а във  втората част дори дръпна с 53:41. Къри обаче охлади ентусиазма на домакините с 2 поредни тройки.

След първото полувреме Блейзърс водеха с 5 точки, но в третата част всичко се промени. Гостите спечелиха периода с 36:18, след което нямаха проблеми в последната четвърт и подобриха баланса си до 58-13. Портланд е с 44-26, но сезонът не върви никак добре за тима.

Останалите резултати: Детройт – Торонто 108:104, Далас – Сан Антонио 101:94 (38 точки на Монтей Елис), Оклахома Сити – ЛА Лейкърс 127:117, Милуоки – Маями 89:88 (тройка на Крис Мидълтън със сирената за Бъкс), Сакраменто – Филаделфия 107:106.