Баскетболистът на Голдън Стейт показаха, че изобщо не си поплюват, след като спечелиха гостуването си в Мемфис със 107:84.

Така тимът изравни клубния рекорд по победи в рамките на един сезон, като подобри баланса си до 59-13. През сезон 1975-76 калифорнийци приключиха с 59-23, така че сега със сигурност ще подобрят това постижение.

Стеф Къри съсипа домакините с 38 точки и 10 асистенции, а Клей Томпсън добави още 28. Двамата вкараха общо 14 тройки от 21 опита и не оставиха шансове на Гризлис.

Къри се развихри в третата четвърт, когато отбеляза 17 точки, а тимът му превърна преднината си от 5 точки на почивката до 85:65 преди последните 12 минути. В тях Мемфис направи серия от 8 поредни точки, но Къри се върна на полето и вкара тройка, за да охлади ентусиазма на домакините.

„Това бе страхотна победа, тъй като положихме големи усилия в защита, а освен това си подавахме много добре“ заяви треньорът Стив Кър.

Това е второ поредно тежко поражение на Мемфис, който в средата на седмицата загуби и от Кливланд. Така второто място на тима в конференцията вече е сериозно застрашено, тъй като съставът е с баланс 50-23, но Хюстън вече е с 49-23.

Останалите резултати: Уошингтън – Шарлът 110:107 (2 прод), Филаделфия – ЛА Клипърс 98:119, Орландо – Детройт 97:111, Ню Орлийнс – Сакраменто 102:88, Хюстън – Минесота 120:110, Торонто – ЛА Лейкърс 94:83 (Раптърс спечериха Атлантическата дивизия), Атланта – Маями 99:86 (Хоукс си осигуриха №1 на Изток), Бруклин – Кливланд 106:98, Ню Йорк – Бостън 92:96, Денвър – Юта 107:91, Сан Антонио – Далас 94:76, Финикс – Портланд 81:87.