20 години след един от паметните мачове в кариерата на Майкъл Джордън, Чикаго отново победи Ню Йорк, този път много по-убедително.

Биковете спечелиха визитата си в „Медисън Скуеър Гардън” със 111:80, за да нанесат рекордната загуба №60 за Никс.  Досега тимът от Голямата ябълка максимум бе губил по 59 срещи през един сезон, което се случи през 1962-63, 1985-86, 2005-06 и 2007-08.

На 28 март 1995-а Въздушния наниза 55 точки в Меката на баскетбола, за да докаже, че все още има какво да даде на играта, след като дни преди това се бе завърнал на полето. Тогава Чикаго спечели със 113:111, а сега интрига нямаше.

Гостите дръпнаха с 11 точки още след първата четвърт, а на почивката водеха с 20, така че всичко бе ясно. Никола Миротич вкара 24 точки, Пау Гасол добави 19 и 12 борби, а Джими Бътлър отбеляза 18 за победителите.

Булс подобриха баланса си до 45-29, като увеличиха аванса си пред Торонто, но остават все още сравнително далеч от Кливланд, който е втори в конференцията с 47-27.

Останалите резултати: Шарлът – Атланта 115:100, Милуоки – Голдън Стейт 95:108 (победа №60 за Уориърс и гарантирано №1 на Запад), Юта – Оклахома Сити 94:89 (Джаз наваксаха 17 точки пасив), Портланд – Денвър 120:114 (трети пореден триумф за Трейл Блейзърс).