Дори и 20 точки изоставане не успяха да уплашат Ръсел Уестбрук и неговият Оклахома Сити. Гардът взе нещата в ръцете си и изведе Тъндър до победа във Финикс със 109:97, с която отборът направи решителна крачка към плейофите. Той приключи с 33 точки, 9 борби и 7 асистенции.

„Когато губехме с 20 точки просто трябваше да вземем решение – да играем здраво или да се прибираме у дома” коментира лидерът на Гръмотевиците, чийто тим изоставаше с 34:54 в средата на втората четвърт.

След това обаче играта на Уестбрук потръгна и след като вкара последните 15 точки за своя тим, разликата на почивката падна до 54:62. Гостите продъжифа да играят добре, а в последната четвърт окончателно пречупиха Слънцата, след като взеха периода с 33:18.

Ди Джей Огъстин вкара 13 от своите 19 точки именно в последните 12 минути, а Стивън Адамс добави 13 и 16 борби. Успехът подобри баланса на Оклахома Сити до 42-32 и на практика елиминира Финикс от плейофите, който е с 38-36. Така само Ню Орлийнс (39-34) все още има някакви шансове да попадне в елиминациите.

Останалите резултати: Уошингтън – Хюстън 91:99 (Рокетс вече са втори на Запад), Бруклин – ЛА Лейкърс 107:99, Ню Орлийнс – Минесота 110:88, Кливланд – Филаделфия 87:86, Бостън – ЛА Клипърс 106:119 (7-и пореден триумф на Ножиците), Маями – Детройт 109:102, Сан Антонио – Мемфис 103:89, Индиана – Далас 104:99.