Кливланд не допусна изненада и след 113:100 дръпна с 1-0 победи срещу Бостън Селтикс в плейофите на НБА.

Голямата звезда за победителите бе Кайри Ървинг, който се отчете с 30 точки в първия си елиминационен мач в кариерата.

ЛеБрон Джеймс помогна с 20 точки, а Кевин Лав добави 19 за триумфа, който бе изкован и заради сериозното предимство в борбата под двата коша – 46-34, като домакините овладяха 15 топки в нападение.

Селтикс стоеше добре в мача, като в началото на втората част водеше с 8 точки. Кливланд обаче завърши силно периода и с тройка на Ървинг със сирената се оттегли на почивка при 62:54.

В третата част разликата стигна до 20 точки, но гостите вкараха 14 поредни точки, за да върнат интригата. Кавалиърс обаче от своя страна отговориха с 9 поред, за да се откъснат с 91:76 преди последните 12 минути, в които на практика не бяха затруднени.

Айзея Томас водеше Бостън с 22 точки от пейката, а още петима играчи завършиха с двуцифрен актив, но това не се оказа достатъчно.