Изглежда, че това наистина ще бъде сезона на Голдън Стейт Уориърс. Защото дори и 20 точки изоставане пред последната част, не успяха да спрат калифорнийци.

Стеф Къри наниза 40, а тимът му направи забележителен обрат, за да спечели със 123:119 срещу Ню Орлийнс след продължение и така да поведе в 3-0 в серията. Мач №4 отново е в залата на Пеликанс.

„Това е голямо постижение, което трябва да отпразнуваме. Да постигнем такъв обрат, при това като гости, а наистина страхотно“ заяви Къри, чийто тим губеше със 17 точки 6 минути преди края.

Последва страхотна серия, за да се стигне до последните драматични секунди. При 107:105 Антъни Дейвис пропусна един наказателен удар. Къри не успя от тройката, но борбата взе Морис Спейтс, който подаде към Стеф в ъгъла. Срещу гарда летяха двама съперници, единият от които Антъни Дейвис, но Къри успя да стреля и намери целта, макар и след това да бе пометен от противниците.

В продължението гостуващият тим, който вече имаше психологическо предимство, успя да се наложи и така е само на един успех от крайната победа. Клей Томпсън добави 28 точки за победителите, които взеха 22 борби в нападение, което също им помогна.

На Изток всичко е според очакванията. ЛеБрон Джеймс отбеляза 31 точки, а Кливланд победи Бостън със 103:95 и поведе с 3-0. Кевин Лав добави 23 точки, сред които 2 тройки в последните минути, когато домакините бяха стопили разликата само на 3 точки.

Дерик Роуз пък напомни за себе си с 34 точки, а Чикаго пречупи Милуоки със 113:106 след 2 продължения. Елените се бориха здраво, но Биковете вкараха първите 8 точки във вторите допълнителни минути и това им осигури и триумфа.