Баскетболистите на Далас не допуснаха сезонът им да приключи безславно и останаха живи след успех със 121:109 срещу Хюстън.

Ракетите обаче все още имат солиден аванс от 3-1 победи, като ще бъдат домакини в следващия двубой, когато могат да приключат нещата в своя полза.

Монтей Елис завърши с 31 точки, а отлично се включиха Джей Джей Бареа със 17 и 13 асистенции и Ал-Фарук Амину, добавил 16 и 12 борби.

Хюстън водеше с 9 точки след първата част, но във втората и третата всичко се промени, като в един момент гостите пропуснаха 17 поредни стрелби и се оказаха с пасив от 24 точки, което предреши крайния победител.

Джеймс Хардън реализира 24 точки, а от пейката Джош Смит и Кори Брюър добавиха съответно 23 и 22, но щурмът в края на мача само направи разликата по-почетна.

В същото време на Изток Уошингтън затвори серията с Торонто с 4-0 победи, като разби Раптърс със 125:94. Така за втори пореден сезон отборът печели плейоф, което за последно се случи през 1978 и 1979.

Уизърдс не оставиха шансове на канадците, като поведоха с 14 точки още след първата четвърт. Марчин Гортат завърши с 21 точки и 11 борби, а Джон Уол добави 14 и 10 асистенции. В следващия кръг столичани чакат победителя от битката Атланта – Бруклин, където Ястребите водят с 2-1.