Баскетоболистите на Бостън Селтикс победиха европейския клубен шампион Реал Мадрид със 110:93 в демонстративен мач игран в испанската столица.

Американският тим се откъсна в края на втората четвърт, а в третата успя да дръпне решаващо и да постигне победа. Това бе втори сблъсък между двата състава след предишния от 1988-а. Испанците имат един успех от 7 мача срещу отбори от НБА, който бе срещу Торонто през 2007-а.

Домакините вкараха първите 4 точки в мача, но Бостън отговори с 8 поред след това. Последва равностоен двубой с интересни изпълнения и от двата отбора, като първият период приключи при 25:23 за Келтите.

Мачът остана завързан до средата на втората част, след което с по-комбинативна игра американският тим дръпна с 44:35. Две тройки на Реал не оставиха разликата да скочи, но все пак  на почивката гостите водеха с 54:43.

Разликата остана около десетина точки в третата четвърт преди Келтите да затегнат защитата си, да станат по-прецизни в нападение и да се откъснат с 82:64 90 секунди преди края на периода и на практика да решат всичко.

В последната четвърт разликата мина 20 точки, като едва в края пасивът стана по-поносим. Така Келтите спечелиха и втория си двубой в Европа, след като преди два дни се наложиха убедително и над Емпорио Армани в Милано.

Реал Мадрид – Бостън Селтикс    96:111 (23:25, 20:29, 26:31, 27:26)
Реал Мадрид: Каръл 4, Юй15, Мачулис 3, Томпкинс 24, Айон 5 (Родригес 13, Рейес 15, Носиони 11, Ернангомес 5, Дончич 1, Радончич, Тиаго)
Бостън Селтикс: Брадли 17, Смарт 7, Т. Зелър 8, Лий 13, Краудър 8 (Томас 15, Йеребко 6, Олиник 6, Сълинджър 7, Хънтър 2, Йънг 3, Розиър 14, Мики 5)