Барселона записа шеста поредна победа в мъжкото баскетболно първенство на Испания. Вицешампионите се наложиха над гостуващия Монбус с 67:57 (16:12, 18:19, 20:11, 13:15) точки в мач от шестия кръг.

20-годишният българин Александър Везенков изигра добър мач за домакините. Той беше на терена 20 минути като резерва и завърши с 9 точки, 6 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка.

За Барселона 18 точки реализира Анте Томич. Каталунците са начело в класирането с пълен актив от шест победи.

Отборът на Торино, с Деян Иванов в състава си, победи гостуващия Емпорио Армани с 85:83 (22:14, 19:26, 22:20, 22:23) точки в среща от седмия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Италия.

Иванов игра 35 минути като титуляр и се отличи със 17 точки, 9 борби и 1 отнета топка. Преди останалите мачове от кръга Торино се изкачи на 13-о място с класирането с две победи и пет загуби.