Дъжд от тройки помогна на Голдън Стейт да продължи победния си ход в НБА. Шампионите нанизаха рекордните в историята си 22 изстрела от дистанция и спечелиха гостуването си във Финикс със 135:116, за да увеличат победната си серия до 17 поредни триумфа.

Те останаха само на една тройка от абсолютния рекорд в Лигата, който в момента се държи от Орландо и Хюстън. Постижението вероятно щеше да бъде и подобрено, ако Стеф Къри не бе пропуснал последната четвърт, в която всичко бе ясно.

Гардът се отчете с 41 точки, като реализира 9 изстрела от далечно разстояние от 16 опита, а Дреймонд Грийн помогна с 14 точки, 10 борби и 10 асистенции. Леандро Барбоса отбеляза 21 точки срещу бившия си отбор, като стрелбата му от игра бе 8 от 9, включително 5 от 5 за 3.

Гостите дръпнаха с 44:27 още след първата четвърт и въпреки че домакините имаха добри периоди, в които разликата падаше до около десетина точки, те просто нямаше какво да направят, след като шампионите успяха в 57% от стрелбите си от игра.

Останалите резултати: Орландо – Милуоки 114:90, Шарлът – Кливланд 90:95, Мемфис – Атланта 101:116, Оклахома Сити – Детройт 103:87, Индиана – Чикаго 104:92, Хюстън – Филаделфия 116:114 (Джеймс Хардън наниза 50 точки, а Сиксърс поставиха рекорд с 27-ата си поредна загуба, което е най-лошото постижение в историята на американските професионални спортове), Бостън – Уошингтън 111:78, Ню Йорк – Маями 78:97, Денвър – Сан Антонио 80:91, Сакраменто – Минесота 91:101, ЛА Клипърс – Ню Орлийнс 111:90.