Шампионите на НБА от Голдън Стейт имаха трудни минути в Солт Лейк Сити срещу амбициозния тим на Юта, но все пак оцеляха.

Уориърс спечелиха със 106:103 първия си мач от серията от 7 поредни гостувания и записаха 19-и пореден триумф от началото на сезона и общо 23-и от края на предишната кампания.

Стеф Къри завърши с 26 точки, като вкара 10 от тях в последните 6 минути и половина на мача, но калифорнийци трябваше доста да потреперят.

„Само защото нямаме загуба това не означава, че с излизането си на паркета победата ни е гарантирана. Трябва да се потрудим, както го направихме сега“ заяви гардът.

Той вкара трудна стрелба, за да изравни при 99:99, а след това наниза тройка, за да даде аванс на своя тим от 104:101 51 секунди преди края. Родни Хууд върна 2 точки за Джазмените и след като Къри не успя от тройката, домакините имаха шанс да спечелят. Хууд обаче не успя при добър изстрел от крилото и Къри оформи успеха с два наказателни удари.

Дреймонд Грийн и Клей Томпсън помогнаха за триумфа с по 20 точки, а Йън Кларк отбеляза 12 от пейката, при това за малко повече от 6 минути на полето. Гордън Хейуърд водеше Юта с 24 точки, като Джаз са с баланс 8-8.

Останалите резултати: Маями – Бостън 95:105, Детройт – Хюстън 116:105, Милуоки – Денвър 92:74, Атланта – Оклахома Сити 106:100, Чикаго – Сан Антонио 92:89, ЛА Клипърс – Портланд 102:87, Сакраменто – Далас 112:98.