В изключително интересен мач Голдън Стейт надви Оклахома Сити със 116:108 и записа 9-и пореден успех в НБА. Успешната серия у дома пък достигна 41 мача и шампионите са само на 3 от рекорда на Чикаго от сезон 1995-96.

„Атмосферата определено бе като за плейофите. Много енергия, адреналин и развръзка в края. Беше хубаво да усетим това и да се справим добре“ заяви Стеф Къри, който се отчете с 26 точки и 10 асистенции. Харисън Барнс добави 19, а Клей Томпсън още 18 точки за триумфа, който подобри баланса на отбора до 46-4, като това е изравнен рекорд след 50 мача на Филаделфия от сезон 1966-67.

Кевин Дюрант наниза 40 точки за гостите и взе 14 борби, а Ръсел Уестбрук добави 27 и 12 и въпреки че в един момент изглеждаше, че Гръмотевиците могат да спечелят, в крайна сметка не успяха.

Оклахома Сити вкара първите 9 точки в мача, но още след първата част губеше с 31:36, а във втората Голдън Стейт дръпна с 20 точки. Гръмотевиците обаче не се предадоха и започнаха да топят пасива си, като 3 минути и половина преди края изравниха при 104:104 след кош на Енес Кантер с обръщане.

Кевин Дюрант дори пропусна тройка, за да даде аванс на тима си, а след това Къри отговори с пробив. Нов неуспех на лидера на гостите, Клей Томпсън наниза тройка за 110:104 след пас на Къри. Стеф гарантира окончателно успеха с кош от средна дистанция за 114:108 33 секунди преди края.

Останалите резултати: Хюстън – Портланд 79:96, Индиана – Детройт 112:104, Шарлът – Уошингтън 108:104, Минесота – Чикаго 112:105, Мемфис – Далас 110:114 (прод), Кливланд – Ню Орлийнс 99:84, Филаделфия – Бруклин 103:98, Финикс – Юта 89:98, Сан Антонио – ЛА Лейкърс 106:102.