Баскетболистите на Валенсия допуснаха първата си загуба в испанската лига, губейки със 73:79 визитата си на Лаборал Куча.

Оранжевите спечелиха първите си 18 мача в първенството, но сега отстъпиха в оспорвания сблъсък във Витория. Въпреки това те остават начело с победа повече от Барса. Баските са 4-и с баланс 15-4.

Решаваща бе третата част, която домакините спечелиха с 23:11 и успяха да се откъснат в резултата, а след това гостите не успяха да наваксат.

Разликата се вдигна до 63:48 и въпреки че след това падна до 74:70 минута преди края, Яка Блажич реализира тройка, с която окончателно реши нещата.

Дарайъс Адамс бе най-резултатен за победителите с 21 точки, а Янис Бурусис добави 13. Лаборал Куча върви отлично и в Евролигата, като наскоро записа победи над Реал и Барса и то като гости.

За гостите Джъстин Хамилтън реализира 27 точки, но само неговите усилия не бяха достатъчни.