Силна последна част помогна на Голдън Стейт да удължи победната си домакинска серия. Шампионите се справиха с Хюстън със 123:110, след като преди решителните 12 минути резултатът бе равен – 93:93.

Те обаче започнаха с поредни тройки на Андре Игуодала и Харисън Барнс и тексасци така и не успяха да наваксат изоставането си, като загубиха за 8-и път поред от Уориърс.

Стеф Къри се отчете с 35 точки за победителите, Харисън Барнс добави още 19 и Голдън Стейт спечели за 42-и пореден път у дома, като е само на 2 успеха от рекорда на Чикаго от 1995-1996.

„Определено можем да играем много по-добре и да сме постоянни през всичките 48 минути. Това е, което ни мотивира и предизвиква, защото просто се опитваме да бъдем на възможно по-високо ниво всеки път” заяви Къри, чийто тим вече е с баланс 47-4.

Джеймс Хардън не отбеляза нито точка в първата четвърт, но за следващите 3 се отчете с 37. С баланс от 27-27 обаче, Хюстън е замесен в сериозна битка за участие в елиминациите, тъй като Юта е с 26-25, а Портланд с 26-27.

Останалите резултати: Маями – Сан Антонио 101:119, Ню Йорк – Уошингтън 108:111, Милуоки – Бостън 112:111, Далас – Юта 119:121 (прод. и победен кош на Гордън Хейуърд със сирената за Джазмените).