Гръцкият тим Олимпиакос победи гостуващия Реал (Мадрид) с 99:84 (23:17, 30:16, 20:21, 26:30) в среща от 12-ия кръг в група "F" на втората групова фаза на Евролигата по баскетбол за мъже.

Двата отбора имат по 6 победи и 6 загуби. Със същия актив са Химки (Русия), Барселона (Испания) и Брозе Баскетс (Германия).
Реал Мадрид спечели титлата в Евролигата през миналия сезон.

Домакините поведоха с 53:33 на почивката и продължиха да доминират до края на двубоя.

Вангелис Манцарис реализира 19 точки за Олимпиакос. Василис Спанулис добави 18 точки и 6 асистенции, а Йоргос Принтезис се отчете със 17 точки и 8 борби.

Серхио Люл и Кей Си Ривърс отбелязаха по 17 точки за Реал Мадрид.

В друга среща от групата Жалгирис (Литва) загуби като домакин от Химки със 71:76 (17:20, 20:15, 12:21, 22:20) и остава на последното място с баланс от 2-10.

Тайрис Райс завърши със 17 точки за Химки. Петери Копонен добави 15 точки, а Джеймс Огъстийн се отчете с 12 точки и 7 борби.
Едгарас Улановас бе най-резултатен за Жалгирис със 17 точки. Капитанът Паулиус Янкунас се отличи с 16 точки и 8 борби.

В група "Е" Цедевита (Хърватия) разгроми гостуващия Фенербахче (Турция) с 89:59 (22:13, 22:17, 27:13, 18:16). Това беше едва втора загуба за турския тим във втората фаза на турнира. За домакините пък това е най-убедителната победа в Евролигата в клубната им история.

Марко Арапович реализира 18 точки за тима на Цедевита, който поведе с 9 точки в края на първата част и до края водеше в резултата. Миро Билан отбеляза 15 точки и спечели 5 борби, а Джеймс Уайт завърши с 11 точки.
Екпе Юдо беше най-резултатен за Фенербахче с 11 точки.

Анадолу Ефес (Истанбул) надделя с 20 точки разлика над Уникаха (Испания) с 87:67 (27:11, 22:19, 16:17, 22:20).
Дарио Шарич и Тома Юртел завършиха с по 17 точки за домакините, а Чеди Осман се отчете с 11 точки. Юртел записа 13 асистенции, а Шарич спечели 11 борби.

Турският тим започна със серия от 15:2 и завърши втората част с 16:2, за да поведе с 49:30 на почивката.
ДеМаркъс Нелсън вкара 12 точки за тима на Уникаха, а Даниел Диас завърши с 11 точки и 5 борби.