Баскетболистите на Локомотив Кубан оставиха Барселона извън Файнъл Фор на Евролигата, след като спечелиха решителния 5-и мач от 1/4финалната серия и триумфираха с 3-2 успеха. Те ще играят с ЦСКА Москва в единия полуфинал през май, а в другия се срещат Фенербахче и Лаборал Куча.

Руският тим, в който руснаците са малко, спечели двубоя с 81:67, като вкара 13 тройки от 25 опита и общо успя в 52,5% от изстрелите си от игра. За сравнение каталунците бяха само с 38% от игра.

Мачът мина през страхотни обрати. Домакините изиграха силно първо полувреме и на почивката водеха с комфортните 11 точки – 50:39. В третата част обаче гостите стартираха с 3 поредни тройки и след като спечелиха периода с 23:8, поведоха с 62:58.

В последния период на сцената излезе Крис Сингълтън. Американецът вдъхнови Локомотив, като наниза 11 от своите 16 точки в последните 10 минути. Играта на Барса тотално се разпадна и след 23:5 в периода триумфът бе за отбора от Краснодар, който за първи път ще играе във Файнъл Фор.

Малкълм Дилейни водеше победителите със 17 точки, а Райън Бронкоф добави още 14. За Барса Стратос Перпероглу вкара 13, а Хуан Карлос Наваро 12, но стрелбата на ветерана бе едва 3 от 12. Александър Везенков не бе в групата на гостите.