Баскетболитите на Реал Мадрид постигнаха страхотна победа над Оклахома Сити Тъндър със 142:137 след продължение и показаха, че разликата между Европа и НБА изобщо не е голяма.

Двубоят бе част от турнето на някои отбори от Лигата на Стария континент и всичко изглеждаше, че ще мине спокойно за Гръмотевиците, които във втората част водеха с 22 точки.

Преднината им остана двуцифрена, преди в последния период домакините да успеят са стопят пасива и с тройка на Руди Фернандес дори поведоха със 112:111. Американците обаче бързо отговориха и натрупаха аванс от няколко точки, благодарение на ключови тройки на бившия играч на Барселона Алекс Абринес.

Победата за Тъндър изглеждаше сигурна, когато 4 секунди преди края при 126:121 Андрес Носиони бе фаулиран при стрелба от тройката. Аржентинецът вкара при първите си два опита, а след това нарочно пропусна третия. Гръмотевиците не успяха да овладеят, получи се карамбол и топката бе отбита към свободния Серхио Юл, който наниза тройка секунда преди края и прати мача в продължение.

В него испанците дръпнаха със 133:130, а след това Отело Хънтър наниза тройка минута преди края за 138:134, с което на практика реши мача, тъй като в ответната атака гостите не успяха да вкарат.

Джейси Каръл наниза 24 точки за Реал, Серхио Юл добави 22, а Отело Хънтър се отчете с 19. Стрелбата отдалеч на домакините бе ключова за успеха, защото те вкараха 20 тройки от 34 изстрела или 54%. Общият им процент също бе великолепен – 58%.

За Тъндър Виктор Оладипо отбеляза 34 точки, Енес Кантер добави 29, а суперзвезсата Ръсел Уестбрук вкара 18 за 22 минути игра. На Оклахома Сити не помогна и това, че отборът вкара 37 точки от грешки на съперника.