Лукойл Академик спечели Суперкупата на България по баскетбол за мъже. "Студентите" се наложиха драматично над Рилски спортист с 93:85 в първото издание на мача за Суперкупата.

Двубоят бе с благотворителна цел - приходите са за социалната кауза на партньора на Националната баскетболна лига VIVACOM - "Жълти стотинки".

Срещата започна с фалстарт, след като бе прекратена след 2 минути игра при 5:3 за Лукойл заради проблем с таблото в зала "Универсиада". Гафът бе оправен и след близо 50-минутно прекъсване мачът бе подновен.

Лукойл доминираше през първото полувреме и се оттегли на почивка с 16 точки преднина.

Рилски се върна в мача след много силна трета част. Тимът от Самоков дори изравни резултата за 83:83 2:02 минути преди края.

Тройка на Саша Загорац отново изведе Лукойл в резултата за 86:83 и до края по-класният тим на Лукойл успя да удържи победата.

Дани Гибсън бе най-резултатен за Лукойл с 21 точки, а Саша Загорац добави 18 точки и 5 борби.

За Рилски се отличи Келвин Паркър с 26 точки, а ветеранът Йордан Бозов добави 23 точки.