Считаният едва ли не за сигурен шампион на НБА тим на Голдън Стейт, отнесе здрав пердах на старта на сезона, след като падна у дома от Сан Антонио със 100:129.

Шпорите започват ера след Тим Дънкан и показаха страхотна игра, като успяха в 48% от стрелбите си, но най-голямото им предимство бе в борбите с 55-35.

Хората на Грег Попович отново бяха солидни в защита, но по-впечатляващо бе нападението им. Кауай Ленърд поведе тексасци с рекордните в кариерата си 35 точки, ЛаМаркъс Олдридж добави 26 и 14 борби, а Джонатан Симънс се включи страхотно от пейката с 20.

Сан Антонио поведе още в първата четвърт, а на почивката вече бе напред с 64:46. Уориърс не успяха да направят нищо, след като съперникът им вкара във всяка една от частите поне по 31 точки.

Кевин Дюрант направи добър официален дебют за калифорнийци с 27 точки при стрелба от игра 11 от 18, а Стеф Къри реализира 26 точки, но нещата изобщо не изглеждаха толкова блестящи за домакините.

„Трябва да свършим много работа и няма как да отречем това. Смятам обаче, че имаме добра основа” опита да остане спокоен Къри, чийто тим определено показа слабост под коша, където липсата на Андрю Богът се усещаше.

В другия мач от деня Портланд спечели за 16-и път поред у дома първия си двубой за сезона, след труден успех над Юта със 113:104. Деймиън Лилард вдъхнови домакините, които губеха с 8 точки малко след началото на последната част, като наниза 39 точки, включително и ключова тройка за 109:102 минута преди края. Си Джей Маккълъм добави 25 точки.

Джо Джонсън поведе Джаз с 29 точки в дебюта си, а Родни Хууд добави 26. Гостите бяха без ключови играчи като Гордън Хейуърд и Дерек Фейвърс, но въпреки това направиха силен мач.