Стеф Къри, Кевин Дюрант и компания спечелиха лесно гостуването си в Хюстън срещу Брадата Джеймс Хардън, като се наложиха със 125:108.

Двубоят противопостави два от водещите отбори на Запад, но Уориърс не оставиха шансове на съперника си и записаха 6-и пореден триумф.

Сблъсъкът бе оспорван само през първото полувреме, като в третата част гостите отвориха аванс от 20 точки и завършиха спокойно двубоя, за да подобрят показателите си до 37-6.

Всичките титуляри на победителите завършиха с двуцифрен актив, като Кевин Дюрант вкара 32, а Стеф Къри 24. Джеймс Хардън остана само със 17 точки за Ракетите, но големият проблем за тексасци бе стрелбата отдалеч.

Хюстън влезе в мача като отборът с най-много отбелязани тройки, но реализира едва 7 от 35 опита. Хардън пропусна всичките си 5, а Ерик Гордън, който е №1 в Лигата със 160, се провали при своите 7.

„Мисля, че това се дължеше на добрата ни защита. Вярно е, че те пропуснаха няколко отворени стрелби, но това стана, защото не бяха в ритъм“ заяви Дюрант, след като едва за 4-и път през сезона Рокетс вкараха по-малко от 10 тройки. Все пак с 33-13 Хюстън остава трети на Запад.

Останалите резултати: Филаделфия – Портланд 93:92, Шарлът – Торонто 113:78, Орландо – Милуоки 112:96, Мемфис – Сакраменто 107:91, Ню Орлийнс – Бруклин 114:143, Атланта – Чикаго 102:93, Далас – Юта 107:112 (прод), ЛА Лейкърс – Индиана 108:96.