Джеймс Хардън показа, защо е считан за сериозен кандидат за МВП на сезона, след като се отчете с 16-ия си трипъл-дабъл от 38 точки, 10 борби и 11 асистенции и изведе Хюстън до победа над шампиона Кливланд със 117:112.

„В началото на сезона победихме Голдън Стейт и Сан Антонио, но напоследък не успявахме да победим силните тимове, така че този триумф ще ни даде увереност“ заяви треньорът Майк ДиАнтони.

ЛеБрон Джеймс водеше Кавалиърс с 30 точки, но Кавалиърс пропиляха аванс от 14 точки в началото на третата част и загубиха за 4-и път в 5 мача, влошавайки показателите си до 43-22. Хюстън е с 46-21.

7 поредни точки в последните минути помогна на Ракетите да дръпнат със 107:101, а по-малко от 2 минути до сирената Нене пресече подаване и Патрик Бевърли наниза тройка за 116:107, на практика решавайки изхода от двубоя.

Двата тима опитаха общо 88 изстрела от тройката, като гостите бяха 17 от 43 от дистанция, а домакините 16 от 45. „В края се поизморихме, тъй като имахме мач предишния ден и с напредване на двубоя качеството в играта ни спадна“ коментира треньорът на шампионите Тайрон Лу.

Останалите резултати: Бостън – Чикаго 100:80, Бруклин  - Ню Йорк 120:112, Индиана – Маями 102:98, Финикс – Портланд 101:110, ЛА Лейкърс – Филаделфия 116:118.