Нещата не вървят никак добре за шампионите на НБА от Кливланд Кавалиърс, които тази нощ допуснаха нова загуба.

Те загубиха у дома от Уошингтън Уизърдс със 115:127 и са с баланс 6-8 през март, което означава, че първото им място в конференцията е поставено под въпрос.

Кавс са с показатели 47-27, докато Бостън е с 47-26, а и Магьосниците не трябва да бъдат изключвани с 45-28, така че оставащите двубои се очертават много интересни.

Джон Уол поведе своя тим с 37 точки, а Брадли Бийл добави 27. Гостите натрупата аванс от 17 точки в началото на втората част и след това удържаха опитите на домакините за обрат.

В края на третата част разликата падна до 3 точки, но столичани не допуснаха обрат като след 109:105 вкараха 6 поредни точки, за да останат напред и да спечелят.

ЛеБрон Джеймс поведе домакините с 24 точки и 11 борби, като започна двубоя с очила заради удара в окото предишния ден срещу Шарлът, но след това ги махна. Кайри Ървинг добави 23, но това не бе достатъчно.

Уол вкара 18 точки в първата четвърт, като успя и в 8-те си изстрела от игра, а гостите стреляха 80% за периода, което много им помогна, за да победят Кливланд за първи път през сезона.

Останалите резултати: ЛА Клипърс – Юта 108:95, Сан Антонио – Ню Йорк 106:98, Далас – Торонто 86:94, Портланд – Минесота 112:100.