Баскетболистите на Чикаго влязоха в последния момент в плейофите, но показаха, че имат място в тях, след като започнаха с победа – 106:102 срещу най-добрия тим на Изток – Бостън и то като гости. Биковете ще гостуват и в мач №2, но вече имат домакинско предимство.

Джими Бътлър завърши с 30 точки и 9 борби за победителите, като вкара 23 през второто полувреме. Боби Портис добави 19, а резервите на гостите се включиха отлично с 35 точки срещу само 22 за играчите от пейката на Селтикс.

Гостите имаха предимство в борбите с 53-36, като благодарение на Бътлър дръпнаха с 95:88 4 минути преди края. Два наказателни удара на Робин Лопес вдигнаха разликата до 99:92, а след като Портис вкара от средно разстояние това на практика реши нещата. Келтите се приближиха до 102:104 7  секунди до сирената, но Бътлър реализира два наказателни удара и гарантира триумфа.

Айзея Томас водеше домакините с 33 точки, само ден, след като сестра му загина при автомобилна катастрофа и получи подкрепа от феновете и съотборниците си.

На Запад очакваният първи дуел между Джеймс Хардън и Ръсел Уестбрук бе спечелен категорично от Брадата и Хюстън поведе на Оклахома Сити след 118:87. Гардът на Ракетите завърши с 37 точки, 7 борби и 9 асистенции, а лидерът на Тъндър остана с 22 точки, 11 овладени топки и 7 паса.