Здрава защита в последната част помогна на Голдън Стейт да пречупи Портланд и след 121:109 да поведе с 1-0 победи в серията. Уориърс ще бъдат домакини и в следващия двубой.

Трейл Блейзърс измъчиха сериозно фаворита, като преди последния период резултатъ бе равен – 88:88. Серия от 15:2 в първите минути на решителната четвърт обаче, помогна на домакините да установят контрол и да стигнат до триумфа.

Кевин Дюрант наниза 32 точки в първия си плейофен двубой за Голдън Стейт, Стеф Къри добави 29, а Дреймонд Грийн бе фантастичен с 19, 12 борби, 9 асистенции, 5 чадъра и 3 откраднати топки. Това просто нямаше как да не наклони везните към Уориърс.

За Портланд Си Джей Маккълъм бе феноменален с 41 точки, Деймиън Лилард добави 34, но играчите около тях не бяха на ниво. Голдън Стейт вкараха 53% от стрелбите си срещу 43% за Пионерите, откъдето дойде и голямата разлика в края.

На Изток Уошингтън дръпна с 1-0 срещу Атланта след 114:107 на старта у дома. Джон Уол поведе столичани с 32 точки и 14 асистенции, Брадли Бийл добави 22, а Маркиф Морис 21 за Уизърдс, които поведоха с 10 точки в третата част и след това задържаха аванса си.