Ръсел Уестбрук наниза 51 точки, добави 13 асистенции и 10 борби, но и това не стигна на Оклахома Сити за победа над Хюстън. Гардът бе само 4 от 18 в последната част, което оказа своето влияние.

Джеймс Хардън поведе Ракетите с 35 точки и тексасци спечелиха със 115:111, за да поведат с 2-0 в серията преди двете си гостувания в залата на съперника.

Брадата получи сериозна подкрепа от Ерик Гордън и Лу Уилямс, които отбелязаха съответно 22 и 21 точки, а отборът изоставаше в резултата в първите 3 части, като разликата в първата бе станала 15 точки.

Тя остана двуцифрена дълго време преди Хюстън да завърши третата четвърт със серия от 12:3, за да стопи пасива си до 3, а в последния период се откъсна решително след серия от 10 поред, с която резултатът стана 114:104.

„Не беше много приятно, тъй като направихме доста пропуски и трябваше да наваксваме, но не се отказахме и стигнахме до триумфа” доволен бе Хардън.

В другия мач на Запад този път Голдън Стейт нямаше проблеми с Портланд и разби съперника със 110:81, също за да поведе с 2-0. Кевин Дюрант не игра заради разтежение в прасеца, но това не оказа влияние, след като със силна защита Уориърс спряха Лилард и Маккълъм и за Блейзърс нямаше шанс.

На Изток Уошингтън победи Атланта със 109:101 и също води с 2-0. Джон Уол отбеляза 32 точки, а Брадли Бийл вкара 16 от своите 31 в последния период, който Уизърдс спечелиха с 35:23, за да стигнат до триумфа.