За пети път домакинството се оказва решаващ факт в битката между Бостън Селтикс и Вашингтон Уизърдс.

След като тимовете си размениха по две победи, сега Келтите отново се възползваха от това да играят в „Ти Ди Гардън” и след 123:101 поведоха с 3-2 в серията. Те ще гостуват в мач №6 в столицата.

Айвъри Брадли избухна с рекордните в кариерата си 29 точки, за да се превърне в голямата звезда на вечерта. Ал Хорфърд добави 19, 7 асистенции и 6 борби, а Айзея Томас и Джей Краудър приключиха с по 18 за триумфа.

„Ние сме отбор и именно такова усилие трябва да положим, за да надвием Уизърдс. Започнахме отлично и това ни помогна да установим контрол” заяви доволен Брадли.

Домакините отбелязаха 16 тройки, като поведоха с 33:21 още след първата част, в която вкараха 16 поредни точки, за да дръпнат с 16:4. На почивката разликата бе 16 точки, а след това достигна 26 в един момент. Уизърдс вкараха едва 38,5% от стрелбите си, като Джон Уол остана едва с 4 асистенции.