Баскетболистите на Берое запазиха интригата в баскетболния шампионат, след като победиха Лукойл Академик със 74:64 у дома и намалиха изоставането си в серията на 1-2. Те ще бъдат домакини и в мач №4 в понеделник.

Силна втора четвърт помогна на старозагорци да вземат контрола върху мача и след това останаха с добър аванс, като не бяха застрашени след почивката.

Домакините спечелиха периода с 20:8, за да се откъснат с 41:28 на почивката, след която запазиха двуцифрения си аванс. Разликата скочи до 19 точки в последната четвърт, което окончателно ликвидира интригата.

Шейн Гибсън вкара 22 точки за победителите, а Брадли Рейли-Рос добави 13. За гостите Димитър Димитров реализира 17 от пейката, но важни играчи като Дани Гибсън и Максим Корниенко разочавораха, като останаха съответно с 6 и 4.

Слабата стрелба отдалеч бе в основата на загубата на шампионите, които реализираха едва 5 тройки от 26 опита или по-малко от 20%.